+48 665 025 666 plajers@o2.pl

Planując aranżację wnętrza, często skupiamy się na jego funkcjonalności i kolorach, zapominając nieco o materiałach i mnogości faktur, które możemy wykorzystać. To one często decydują o ostatecznym charakterze wnętrza, jego klimacie, elegancji, lekkości bądź efekcie glamour.

Struktura betonu, tynku czy marmuru?

Rozpiętość ziarnistości różnorakich struktur – od drobniutkich i stonowanych do grubych, daje gwarancję niemal nieograniczonych możliwości kreacji powierzchni ścian. Struktura wertykalna oraz połyskująca optycznie otworzy i powiększy przestrzeń. Struktura horyzontalna oraz powierzchnia matowa wizualnie zmniejszą pomieszczenie.

Im struktura danego elementu wnętrza (na przykład ściany) bardziej delikatna, tym subtelniejszy i lżejszy efekt końcowy, Większa chropowatość z kolei zarezerwowana jest dla „cięższego” stylu retro, rustykalnego, industrialnego i loftowego. Tam właśnie królują cegła i motywy betonu.

Przestrzeń reprezentacyjna, jak hol czy klasyczny salon doskonale wyglądać będą z marmurowymi, połyskującymi powierzchniami. Bielone cegły lub klinkier, surowy lub modelujący tynk czy powłoki z efektem lazurowania idealnie wpasują się w śródziemnomorskie klimaty.

Efekt betonu, tak bardzo obecnie popularny przy wykańczaniu nowoczesnych wnętrz w stylu loftowym czy industrialnym uzyskamy nie tylko stosując prawdziwy beton architektoniczny czy specjalny tynk, ale również przy pomocy fototapety imitującej beton. To nie tylko wysokiej jakości zdjęcie prawdziwego betonu naniesione na powłokę winylową, ale specjalna chropowata struktura, do złudzenia imitująca prawdziwy beton na ścianie. Fototapety trójwymiarowe z efektem betonu będą świetnym pomysłem na bardziej odważną, silną w wyrazie aranżacje.

Światło kreuje wnętrze

Właściwa ilość światła jest niezbędnym elementem dla dobrej ekspozycji naszego wnętrza oraz zaakcentowania mebli i przedmiotów, które się w nim znajdują. Odpowiednio przemyślane oświetlenie zbuduje charakter i atmosferę przestrzeni. By wydobyć głębię koloru czy struktury, potrzebne jest oczywiście odpowiednie oświetlenie. Odbite światło umiejętnie skierowane na ścianę pozwoli na optyczną manipulację efektem kolorystycznym i strukturą.

 

ZAMÓW PRÓBKI