+48 665 025 666 plajers@o2.pl

Designerzy prężnie biorą na warsztat obecnie panujące trendy w aranżacji wnętrz i ochoczo wyczarowują z betonu najróżniejsze przedmioty dekoracyjne i użytkowe.

Beton już w starożytnym Rzymie

Beton jako kompozyt cementu i kruszywa swoją historię rozpoczyna już w starożytnym Rzymie. Wtedy to wiele ogromnych budowli (amfiteatry czy świątynie) opartych o kamień i cegłę, posiadało fundamenty i sklepienia właśnie z betonu.

Beton jeszcze kilka dobrych lat temu wykorzystywany był niemal wyłącznie w budownictwie. Dopiero od niedawna zaczęto dostrzegać jego walory dekoracyjne oraz doceniać potencjał jaki w nim tkwi, który to pozwala z sukcesem stosować go w wykańczaniu wnętrz.

Beton we wnętrzach

Struktura betonu urzeka swoją nieregularnością, chropowatością i niepowtarzalnością. Dzięki temu, że każda płyta tworzona jest indywidualnie, ich wzory różnią się od siebie. Wraz z modą na wnętrza minimalistyczne i industrialne, beton zyskał w kreacji wnętrz swoje wysokie, zaszczytne miejsce, awansując z materiału stricte budowlanego do tego, który ostatecznie nadaje charakter i styl aranżacji.

Beton jest materiałem uniwersalnym- świetnie komponuje się z innymi, na przykład cegłą, drewnem, szkłem czy metalem. Ponadto jego neutralna barwa stanowi idealne tło dla kontrastowych mebli i dodatków. Świetnie sprawdza się jako uzupełnienie gładkiej, białej ściany, tworząc zupełnie nową jakość w salonie czy sypialni.

 

Betonowe dekoracje do wnętrz

Poza sukcesem betonu w architekturze wnętrz, został on gorąco przyjęty również w świecie sztuki użytkowej i nowoczesnego designu. W kategorii materiałów wykończeniowych i dodatków do wnętrz mamy do wyboru między innymi betonowe płytki, panele, meble, umywalki, lampy, zegary, donice, świeczniki, naczynia oraz artykuły do ogrodów i na tarasy. Coraz częściej powstają w Polsce pracownie betonu architektonicznego i dekoracyjnego, produkujące z betonu również dowolne dekoracje i przedmioty na specjalne zamówienie.

Ciekawe wykorzystanie betonu gwarantuje wyjątkowy efekt. Możemy wybierać wśród betonowych pater – idealnych na eksponowanie owoców czy wazonów, w których kolorowe kwiaty pięknie kontrastują z szarością betonu. Ostatnim hitem stały się ozdobne litery z betonu. Ułożenie z nich odpowiedniego napisu i udekorowanie delikatną ledową girlandą da niesamowity, oryginalny efekt.

Charakterystyczna struktura i kolor betonu aż prosi się o ożywczą zieleń. Stąd zielone rośliny będą doskonałym uzupełnieniem betonowych donic na parapecie czy na balkonie. Betonowe gadżety to również świetny pomysł na niezapomniany prezent dla osoby kochającej industrialny design.

Oczywiście nie możemy zapomnieć o właściwym tle całej aranżacji z betonowymi dodatkami. Pomogą nam w tym specjalne tapety imitujące beton, którymi najszybciej osiągniemy pożądany efekt.

 

ZAMÓW PRÓBKI