+48 665 025 666 plajers@o2.pl

Beton architektoniczny istnieje w historii budownictwa od bardzo dawna, pełniąc rolę „kreatora” przestrzeni.  Jednak dopiero od kilku lat zaczął się prawdziwy renesans betonu, który ma być w końcu widoczny- na ścianach, podłogach, sufitach czy w detalach dekoracyjnych wnętrz zarówno mieszkalnych jak i komercyjnych.

Beton lub imitacja betonu najczęściej stosowane są w stylu industrialnym i kojarzone z surowymi, chłodnymi przestrzeniami. Wraz z pojawieniem się mody na lofty oraz loftowe wariacje we wnętrzach, beton zarówno w roli głównej, jak i drugoplanowej zyskał na „miękkości” dzięki eklektyzmowi oraz luźnej interpretacji stylu przemysłowego.

Pomysł wnętrze z motywem betonu

Motyw betonu zawsze wprowadzi do wnętrza niezwykły klimat. Można zastosować różnego rodzaju prefabrykowane płyty z betonu, dekoracyjne posadzki betonowe, panele, tynki imitujące beton czy w końcu najprostsze rozwiązanie- czyli praktyczną tapetę o wyglądzie i fakturze betonu.

Tapety bądź fototapety imitujące beton to doskonały, oddający najmniejsze szczegóły naturalnej betonowej powierzchni wydruk na podkładzie winylowym na fizelinie. Tapeta prócz doskonałego wyglądu, oddaje także oryginalną strukturę betonu, którą można wyczuć pod palcami. Taka betonowa tapeta intensywnie absorbując światło, na długo zachowa głębię i nasycenie kolorów. Jest także odporna na zmywanie, co pozwala stosować ją w pomieszczeniach narażonych na wilgoć- kuchniach oraz łazienkach.

Dlaczego tapeta ala beton to najłatwiejszy sposób na błyskawiczną odmianę wnętrza? Tapeta imitująca betonowe płyty jest dzielona na odcinki, które łatwo i przyjemnie się przykleja, traktując klejem wybrany fragment ściany. Tapeta nie rozszerza się oraz nie kurczy, jest paroprzepuszczalna i oddychająca. Z łatwością również można ją ściągnąć, nie pozostawiając żadnych śladów na ścianie.

Beton na salonach

Wykorzystując beton w aranżacji salonu, możemy zastosować go na ścianach, suficie, podłodze, a także w dodatkach i przedmiotach dekoracyjnych, jak donice, świeczniki, lampy czy elementy mebli.

Decydując się na beton w salonie otrzymamy ultranowoczesną, aranżację o charakterze industrialnym. Dodając nieco ciepłych akcentów, jak kolorowe poduszki, dywan typu shaggy, obrazy bądź galerię zdjęć na ścianie- otrzymamy minimalistyczną, a jednocześnie zindywidualizowaną i komfortową przestrzeń do odpoczynku i relaksu.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą kolekcją tapet imitujących beton – kliknij tutaj
ZAMÓW PRÓBKI