+48 665 025 666 plajers@o2.pl

Wykorzystanie betonu dekoracyjnego w aranżacji wnętrz

 

Beton, który jeszcze niedawno można było spotkać tylko w przemysłowych przestrzeniach, dziś zdobi wnętrza mieszkań, biur, hoteli, restauracji czy galerii. Betonowe ściany i sufity najczęściej goszczą w loftach, industrialnych kawiarniach a także nierzadko stanowią uzupełnienie innych stylów, jak klasycznego czy glamour.

Odpowiednio zastosowany efekt betonu doda wyjątkowego, nieco artystycznego charakteru, będąc cechą wnętrz minimalistycznych, nie epatujących przepychem. Beton to prosty, a jednocześnie nieco awangardowy sposób na nowoczesne wnętrze, nad którym nie musimy zbyt wiele kombinować. Pozorna niedoskonałość betonu stanowi urozmaicenie ściany, dodając całej aranżacji wyjątkowości. Gdy beton zestawimy z designerskimi dodatkami lub będziemy chcieli uzyskać eklektyczny efekt całości, otrzymamy pełne kontrastów, oryginalne kompozycje.

Rodzaje betonowych ścian

 

Beton gładki

Z daleka przypomina po prostu jednolitą, szarą płaszczyznę, jednak po bliższym przyjrzeniu się widzimy jego delikatną, acz urozmaiconą, dekoracyjną strukturę. Efekt klasycznego betonu najlepiej sprawdzi się w przestrzeniach nowoczesnych, klasycznych, ale także takich, gdzie mamy do czynienia z mieszanką różnych stylów. Gładki beton na ścianie jest idealnym tłem dla kolorystycznych eksperymentów i nietypowych połączeń stylistycznych.

Beton z efektem deskowania

Niezwykle ciekawy efekt betonu, który swój charakterystyczny wygląd zawdzięcza pionowemu bądź poziomemu żebrowaniu oraz wgłębieniom, które do złudzenia przypominają słoje drewna. Prawdziwy surowy beton w tym wydaniu nada ścianie wyjątkowo industrialnego charakteru. Jeśli marzymy o delikatniejszym, bardziej eleganckim efekcie, przypominającym drewniane deski, warto pokusić się o tapetę z imitacją betonu z żebrowaniem.

Poziomy wzór jest idealny do salonu bądź sypialni, natomiast pionowy będzie świetnie prezentować się w holach, biurach i gabinetach. Dodatkowo możemy optycznie zmienić proporcje wnętrza; wzór poziomy sprawi, że będzie wydawać się niższe, a pionowy wizualnie je podwyższy.

Beton z ozdobnymi otworami

Rytmika przemysłowego stylu wnętrz opiera się na powtarzalności elementów. Jednym z nich są charakterystyczne ślady po podkładkach szalunkowych i przykręcanych śrubach w betonie. Jeśli chcemy uzyskać podobny efekt operując tynkiem, należy użyć dwóch jego warstw. Pierwszą z nich nakładamy normalnie, zaś na drugiej tworzymy odpowiednie żłobienia rysikiem.

Znacznie prostszym rozwiązaniem będzie jednak zakup tapety, która idealnie imituje właśnie te otwory. Wnętrze zyska na charakterze, a ściana stanie się doskonałą bazą pod industrialne wykończenie salonu, pokoju nastolatka czy kuchni.

 

ZAMÓW PRÓBKI